Okolica

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy „Pałac Batowo” mieści się w malutkiej, lecz urokliwej wsi Batowo w województwie zachodniopomorskim.

Park

Do „Pałacu Batowo” przynależą rozległe tereny, gdzie znajdują się resztki zabudowań folwarcznych, dawna gorzelnia oraz ogrodzony, zadbany i odnowiony park dworski z pierwszej połowy XIX wieku, o powierzchni 4,8 ha, ze stawem (0,3 ha) i bogatym starodrzewem złożonym m.in. z dębów, lip, kasztanowców, grabów i świerków. Systematycznie dosadzane są nowe okazy nawiązujące do historycznego stylu parku.

Nasi Pensjonariusze mają zatem wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne miejsce do spacerów i wypoczynku. Możliwość podziwiania pięknego otoczenia zapewnia dobre samopoczucie i komfort psychiczny.

Na obrzeżach parku w  zasięgu wzroku znajdują się ruiny neoklasycystycznego pałacu o powierzchni 520 m2, zbudowanego w 1870 roku przez rodzinę Schröderów. W 1967 roku rozpoczęto niedokończoną modernizację budynku. W późniejszym czasie, nieużytkowany pałac popadł w ruinę. Był to obiekt trzykondygnacyjny, z wysuniętymi ryzalitami, wejściem poprzedzonym portykiem, tympanonem zawierającym datę budowy i literę S (Schröder), założony na planie trzech stykających się ze sobą prostokątów, kryty płaskim dachem dwuspadowym. Dziś częściowo zachowały się ściany zewnętrzne.

W przyszłości planowana jest rekonstrukcja (przynajmniej częściowa) samego obiektu zabytkowego pałacu.

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

Oddalony od naszego Domu o około 12 kilometrów. Ogród Dendrologiczny w Przelewicach został założony w roku 1933 przez Conrada van Borsiga. Jego powierzchnia wynosi około 45 ha, w tym 30 ha zajmuje istniejący ogród z pałacem, ok. 1,6 ha to szkółki, a pozostałe 15 ha jest niedostępne dla zwiedzających.

Przelewice słyną z niezwykłego Arboretum i wspaniałych, urządzonym w klasycystycznym stylu sal i piwnic. Przybywają tu rzesze turystów, nowożeńcy, biznesmeni i każdy, kto zakochany jest w ciekawej historii pałacu czy barwnych ogrodach.

Wypoczynek

Po odwiedzinach w naszym Domu mogą Państwo skorzystać z wypoczynku w bardzo urokliwym miejscu jakim jest Pensjonat Zielone Wzgórze, oddalony o około 9 km.

Właściciele oferują pyszne jedzenie oraz rekreacyjną jazdę konną.

http://www.zielonewzgorze-lipiany.pl/

Opiekujesz się osobą starszą, chorą i niedołężną? Twój bliski cierpi na demencję, otępienie lub chorobę Alzheimera?

Czujesz, że brakuje Ci sił, by zapewnić seniorowi potrzebną opiekę?

Zadzwoń do nas ! Porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.