Batowo

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy „Pałac Batowo”

Starość- zwykłe słowo wywołujące niezwykłe emocje, od wizji realizacji życiowych marzeń, poprzez kłopoty z zagospodarowaniem nieograniczonego czasu wolnego, aż do obrazu silnej demencji i braku samodzielności. Pamiętajmy jednak, że nawet w tym ostatnim przypadku nie musi być ona nieszczęściem!

Starość niestety nie jest opcjonalna, zbliżamy się do niej od dnia narodzin i czeka na każdego, lecz to głównie od nas – osób najbliższych, zależy jak seniorzy przeżyją ten ostatni etap w ich życiu. Większość z nas chciałaby zapewnić swoim podupadającym na zdrowiu członkom rodziny jak najlepsze warunki do życia, jednakże nie jest tajemnicą, że współczesny rodzaj i tempo życia niekiedy po prostu nam na to nie pozwala. Niejednokrotnie starając się ze wszystkich sił pogodzić pracę, opiekę nad dziećmi, utrzymywanie kontaktów osobistych i opiekę nad osobą starszą odnosimy porażkę, przez co zarówno my, jak i seniorzy czujemy się winni.

I właśnie naprzeciw tym problemom wychodzimy do Państwa z ofertą powstałego w 2015 roku w Batowie Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego „Pałac Batowo”, w którym zgodnie z przewrotną nazwą mieszkające tu osoby będą traktowane i poczują się jak w pałacu.

Naszą misją jest stworzenie najlepszych możliwych warunków życia osobom starszym zarówno schorowanym, wymagającym opieki krótkoterminowej jak i długoterminowej na poziomie nieosiągalnym w warunkach domowych, jak i tym cieszącym się dobrym zdrowiem, szukających cichego, spokojnego i bezpiecznego miejsca do celebrowania starości, bowiem jak mawiał Cyceron:

„Mówić zatem, że ludzie starzy nie mogą brać udziału w czynnym życiu, to tak, jakby twierdzić, że na okręcie sternik jest bezczynny, gdyż siedzi spokojnie na rufie, trzymając ster w ręce…”

Dysponujemy 78 miejscami pobytowymi, prócz zapewnienia jak najlepszych warunków materialno-bytowych bardzo dużą uwagę przywiązujemy również do psychofizycznych potrzeb osób starszych i osób chorych.

By seniorzy nie mieli okazji poczuć się opuszczeni zapewniamy jak najlepsze warunki i jak najwięcej okazji do spotkań i kontaktu z rodziną i osobami najbliższymi.

Mamy również nadzieję, że organizowane zajęcia, atrakcje, czy spotkania okolicznościowe zaktywizują seniorów i pozwolą im poczuć się ważną częścią naszego Pałacu, który powsta przecież specjalnie z myślą o nich.

Stworzyliśmy bowiem kompleks pielęgnacyjno-opiekuńczo-rehabilitacyjny zapewniający usługi na najwyższym europejskim poziomie, przystosowany dla osób chorych i osób starszych, zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Profesjonalizm świadczonych przez nas usług oraz lokalizacja Pałacu, który mieści się w malutkiej, lecz urokliwej wsi Batowo, z pewnością zapewni wysoki komfort psychiczny i fizyczny zarówno naszym podopiecznym, jak i ich rodzinom.

W holu głównym „Pałacu Batowo”  widnieją słowa będące naszym mottem:

Tu jest Mój Dom

Tu jest Moja Rodzina

Tu jest Moje Serce

Opiekujesz się osobą starszą, chorą i niedołężną? Twój bliski cierpi na demencję, otępienie lub chorobę Alzheimera?

Czujesz, że brakuje Ci sił, by zapewnić seniorowi potrzebną opiekę?

Zadzwoń do nas ! Porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.